Yageo 9T12062A7873FBHFT
9T12062A7873FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7873FBHFT
Brief Description
RES SMD 787K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7873FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7873FBHFT
QUANTITY
9T12062A7873FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7873FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7873FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7873FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7873FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7873FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7873FBHFT
IC FPGA 140 I/O 208PQFP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7.5KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC HD 4CH 48-VFQFPN datasheet.pdf
FILTER EMI 3000 PF PI TYPE datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 28SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMA datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 13.7A 8.35 MOHM datasheet.pdf