Yageo 9T12062A78R7BBHFT
9T12062A78R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A78R7BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A78R7BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A78R7BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A78R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A78R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A78R7BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A78R7BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A78R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A78R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A78R7BBHFT
CAP CER 6PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 1-5V datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 8POS GOLD SMD datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 176MA 3.3 OHM TH datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf
PENTA BAND GPRS PCB TELIT 200MM datasheet.pdf
IC CAN CTLR W/SPI EX TEMP 18SOIC datasheet.pdf
CABLE 6COND 26AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 2.5A datasheet.pdf