Yageo 9T12062A78R7BBHFT
9T12062A78R7BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A78R7BBHFT
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A78R7BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A78R7BBHFT
QUANTITY
9T12062A78R7BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A78R7BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A78R7BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A78R7BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A78R7BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A78R7BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A78R7BBHFT
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 6V datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 100MA 3 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
VARISTOR 216V 800A DISC 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 100 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
HOUSING PPE BLK 3.35"L X 1.89"W datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf