Yageo 9T12062A8061BBHFT
9T12062A8061BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8061BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.06K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8061BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8061BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A8061BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8061BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8061BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.06k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8061BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8061BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8061BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8061BBHFT
RES 3.6 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 4MM OVAL T/H datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
EX2 DEBURRING WHEEL 8" 9S FIN datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SWITCH THUMB SPDT 0.1A 40V datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP DBL SIDE CLR datasheet.pdf
IC FPGA 161 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CAP TRIM 1-40PF 750V PANEL MOUNT datasheet.pdf