Yageo 9T12062A80R6BBHFT
9T12062A80R6BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A80R6BBHFT
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A80R6BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A80R6BBHFT
QUANTITY
9T12062A80R6BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A80R6BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A80R6BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A80R6BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A80R6BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A80R6BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A80R6BBHFT
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 1.79mm pitch datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 40POS 1MM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MICRO 15C S /11 WHT 36" datasheet.pdf
RIGHTANGLE BNC MALEFEMALE ADAPTE datasheet.pdf
I/O CONN datasheet.pdf
IC SDRAM 4M X 16 2.5V 66TSOP datasheet.pdf