Yageo 9T12062A8200CAHFT
9T12062A8200CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8200CAHFT
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8200CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A8200CAHFT
QUANTITY
9T12062A8200CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8200CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8200CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8200CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8200CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8200CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8200CAHFT
CONN SOCKET 16-18AWG 15AU CRIMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT 25POS INLINE SKT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 60V datasheet.pdf
LENS 4POS 40MM ROUND OD 10.7MM datasheet.pdf
TOOL ACCESSORY datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
MICRO 51 M 3" YEL FLOAT datasheet.pdf
DIODE ZENER 68V 500MW SOD123 datasheet.pdf