Yageo 9T12062A8201DBHFT
9T12062A8201DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8201DBHFT
Brief Description
RES SMD 8.2K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8201DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8201DBHFT
QUANTITY
9T12062A8201DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8201DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8201DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8201DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8201DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8201DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8201DBHFT
IC ADC 13BIT 2.7V 2CH SPI 14SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT VERT 10 PWR 12 SGL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS 3.81MM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 220 OHM 5% 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
GEARBOX 40:1 IP65 FOOD GRADE datasheet.pdf
HEADER 8POS SMT WHITE datasheet.pdf