Yageo 9T12062A8202DBHFT
9T12062A8202DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8202DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8202DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8202DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A8202DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8202DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8202DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8202DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8202DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8202DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8202DBHFT
IC ADC LP 12-BIT SERIAL 8-DIP datasheet.pdf
FAN FILTER SCREEN 80MM datasheet.pdf
CONN PLUG CABLE 1MM 30POS SOLDER datasheet.pdf
TAPE COPPER FOIL 25.4MMX32.9M datasheet.pdf
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 100W datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 590K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf