Yageo 9T12062A8252BBHFT
9T12062A8252BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8252BBHFT
Brief Description
RES SMD 82.5K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8252BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8252BBHFT
QUANTITY
9T12062A8252BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8252BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8252BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8252BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8252BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8252BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8252BBHFT
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 105MSPS SNGL 32VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 385V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 180UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR - PRESSFIT datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
D-SUB FILTER 15POS IP67 datasheet.pdf