Yageo 9T12062A8450BBHFT
9T12062A8450BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8450BBHFT
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8450BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8450BBHFT
QUANTITY
9T12062A8450BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8450BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8450BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8450BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8450BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8450BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8450BBHFT
IC CTRL SYNC BUCK 5BIT 20SOIC(W) datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.57 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENSOR 750PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 600VDC RAD datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 4 Circuit 0.532" (13.50mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC MELF datasheet.pdf
LED CBI PRISM BLVL YW/YW TR SIL datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE ATOF 32VDC NYLON 2A datasheet.pdf