Yageo 9T12062A8450DBHFT
9T12062A8450DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8450DBHFT
Brief Description
RES SMD 845 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8450DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8450DBHFT
QUANTITY
9T12062A8450DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8450DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8450DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8450DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8450DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8450DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8450DBHFT
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT 8POS NATURAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 174K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 4.3V SSOT24-4 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG datasheet.pdf
TVS DIODE 342VWM 548VC DO-214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 350MW SOT23 datasheet.pdf