Yageo 9T12062A8452BBHFT
9T12062A8452BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8452BBHFT
Brief Description
RES SMD 84.5K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8452BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8452BBHFT
QUANTITY
9T12062A8452BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8452BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8452BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8452BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8452BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8452BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8452BBHFT
LED YELLOW 5.3X4.6X4.8MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V X7R 1206 datasheet.pdf
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
CABL SMA R/A PLUG-JACK RG316 60" datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TVS DIODE 30VWM 48.4VC SOD128 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
593AE DIP CUTTING PLIER datasheet.pdf
CAP FILM 560NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf