Yageo 9T12062A8871BAHFT
9T12062A8871BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8871BAHFT
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8871BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A8871BAHFT
QUANTITY
9T12062A8871BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8871BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8871BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8871BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8871BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8871BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8871BAHFT
RES SMD 18.2K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 1.8V SOT89-5 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 100V datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 100V 20% BX 0805 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG BROWN 1000' datasheet.pdf
ADAPTER EX M16-M20 datasheet.pdf
DISPLAY 570NM GRN 2DIG 0.56 TH datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 876MA 157 MOHM datasheet.pdf
DRIVER 6 CNTRL ENABLE AMP CNTRL datasheet.pdf
MODULE MALE 4POS CRIMP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf