Yageo 9T12062A8871BAHFT
9T12062A8871BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8871BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 8.87K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8871BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A8871BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A8871BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8871BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8871BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.87k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8871BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8871BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8871BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8871BAHFT
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK 63A OPM FUSE HLDR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 205 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 330 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC VCXO 800MHZ 16QFN datasheet.pdf