Yageo 9T12062A9090CBHFT
9T12062A9090CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9090CBHFT
Brief Description
RES SMD 909 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9090CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9090CBHFT
QUANTITY
9T12062A9090CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9090CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9090CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9090CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9090CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9090CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9090CBHFT
FIXED IND 8.2UH 11.4A 7 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Receptacle 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 53.6K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
SOCKET DPST XFMR W RED LED datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLL PLNGR datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 5A 13 MOHM TH datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf