Yageo 9T12062A9093DBHFT
9T12062A9093DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9093DBHFT
Brief Description
RES SMD 909K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9093DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9093DBHFT
QUANTITY
9T12062A9093DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9093DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9093DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9093DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9093DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9093DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9093DBHFT
FIXED IND 120UH 4A 90 MOHM TH datasheet.pdf
CARD EDGE 10POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
RES SMD 4.22K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC POT DGTL 10K 32TAP 8MSOP datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 100V NP0 1210 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
PTC THERMISTOR T 1635 A120 A62 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf