Yageo 9T12062A90R9DAHFT
9T12062A90R9DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A90R9DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A90R9DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A90R9DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A90R9DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A90R9DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A90R9DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A90R9DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A90R9DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A90R9DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A90R9DAHFT
RES SMD 18K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC GATE XOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 62.5 OHM 1.75W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR datasheet.pdf
IC USB PWR SW/CTLR CHRG 16-WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
HDM 9SMPR140F190F K datasheet.pdf
IC REG BUCK 3.3V 1.2A 8DFN datasheet.pdf