Yageo 9T12062A9101DAHFT
9T12062A9101DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9101DAHFT
Brief Description
RES SMD 9.1K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9101DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A9101DAHFT
QUANTITY
9T12062A9101DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9101DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9101DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.1k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9101DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9101DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9101DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9101DAHFT
TRANS PNP 100V 3A DPAK datasheet.pdf
RES 390 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 107KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 210MA 480 MOHM datasheet.pdf
ENCODER 2CH 100CPR 1/4" PNL MT datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 700V 12A DO203AA datasheet.pdf
BUSBARS datasheet.pdf
CAP FILM 0.022 UF 5 % 1600 VDC R datasheet.pdf