Yageo 9T12062A9102DBHFT
9T12062A9102DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9102DBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9102DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9102DBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A9102DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9102DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9102DBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9102DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9102DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9102DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9102DBHFT
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
CONN STACKER 12POS 2MM T/H datasheet.pdf
OSC XO 106.25MHZ PECL SMD datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
103SR MAG OPERATED CYL HALL SW datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HDI SR50 RECP ASSY 2ROW 128POS datasheet.pdf