Yageo 9T12062A9102DBHFT
9T12062A9102DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9102DBHFT
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9102DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9102DBHFT
QUANTITY
9T12062A9102DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9102DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9102DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9102DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9102DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9102DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9102DBHFT
IC DDR SDRAM 256MBIT 6NS 66TSOP datasheet.pdf
TRANS NPN RF SS 15V TO92 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR AD7877 datasheet.pdf
TVS DIODE datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BROWN 3000' datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-3.3V 6W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM R-TAB datasheet.pdf
DIP SWITCH datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NO 16A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 100POS PIN datasheet.pdf