Yageo 9T12062A9311BAHFT
9T12062A9311BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9311BAHFT
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9311BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A9311BAHFT
QUANTITY
9T12062A9311BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9311BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9311BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9311BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9311BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9311BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9311BAHFT
KIT DEMO PSOC CAPSENSE SLIDE datasheet.pdf
IC COMP R-RINOUT QUAD 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 60POS .156 datasheet.pdf
SENSOR TRANS OPAQUE OPTOSCHMITT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
AM63130E112 PROX SENSOR 5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf