Yageo 9T12062A9311BBHFT
9T12062A9311BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9311BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9311BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9311BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A9311BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9311BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9311BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9311BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9311BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9311BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9311BBHFT
MOD IPM V-SER DUAL 1200V 300A datasheet.pdf
PC BOARD FR4 12X12 NO HOLE CU2 datasheet.pdf
VARISTOR 558V 40KA datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.2V 0.5A SYNC DIE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 8.06 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 68MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
TM3686K016DCBA datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf