Yageo 9T12062A9312FBHFT
9T12062A9312FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9312FBHFT
Brief Description
RES SMD 93.1K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9312FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9312FBHFT
QUANTITY
9T12062A9312FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9312FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9312FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)93.1k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9312FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9312FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9312FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9312FBHFT
HEADER OPEN .018"DIA .300 24POS datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS VERT .100 GOLD datasheet.pdf
IC PLL W/LOCK DETECTOR 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 6.25MHZ 8MINISOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 420V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
50 POS FILTER ADAPTOR 1300PF datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf