Yageo 9T12062A9531BBHFT
9T12062A9531BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9531BBHFT
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9531BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9531BBHFT
QUANTITY
9T12062A9531BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9531BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9531BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9531BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9531BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9531BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9531BBHFT
TRIMMER 200K OHM 0.25W TH datasheet.pdf
PATCHCORD 1/4" BLACK 6FT datasheet.pdf
CARD EDGE 50POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 32BIT 96BGA datasheet.pdf
CONN CABLE CLAMP SZ 48 OLIVE datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 7.1A 22 MOHM TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
INSULATION ANVIL datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5.8MM ROUND T/H datasheet.pdf