Yageo 9T12062A95R3FBHFT
9T12062A95R3FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A95R3FBHFT
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A95R3FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A95R3FBHFT
QUANTITY
9T12062A95R3FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A95R3FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A95R3FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A95R3FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A95R3FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A95R3FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A95R3FBHFT
RES SMD 3.32KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 534 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP 2.5V SOT-23 datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 184POS .050" G/F datasheet.pdf
DIN RAIL MNT BRACKET-VHK SERIES datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 7.99A 7.2 OHM datasheet.pdf
BKWY HEADER 30 SAU 24POS datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf