Yageo 9T12062A9760DBHFT
9T12062A9760DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9760DBHFT
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9760DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A9760DBHFT
QUANTITY
9T12062A9760DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9760DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9760DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9760DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9760DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9760DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9760DBHFT
CONN HOUSING TAB JWPF 3POS 2MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16DIP datasheet.pdf
OPTOCOUPLER MOD SIGM-DELTA 16SMD datasheet.pdf
VARISTOR 200V 22KA DISC RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 10% 3010 datasheet.pdf
CONN HEADER 100POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 157MA 2.8 OHM TH datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 33A TO-263 datasheet.pdf
9POS F R/A .318 BRKT 1300PF datasheet.pdf