Yageo 9T12062A9763BAHFT
9T12062A9763BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A9763BAHFT
Brief Description
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A9763BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A9763BAHFT
QUANTITY
9T12062A9763BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A9763BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A9763BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A9763BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A9763BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A9763BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A9763BAHFT
IC REG BUCK INV 3.3V 16SOIC datasheet.pdf