Amphenol RF A-1PA-081-050B2
A-1PA-081-050B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-081-050B2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
R/A PLUG JUMPER .81MM 50MM BK
Datasheet Download
A-1PA-081-050B2.pdf
Availability of A-1PA-081-050B2
QUANTITY
A-1PA-081-050B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-081-050B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-081-050B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length1.97" (50mm)
Cable Type0.81mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-081-050B2
Related LinksA-1PA-0, A-1PA-081-050B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-081-050B2 Details Description
Related parts for A-1PA-081-050B2
FIXED IND 220UH 700MA 440 MOHM datasheet.pdf
IC ADC 24BIT 8CH 24SSOP datasheet.pdf
COVER FOR CHASSIS 9X5X5.2" GRY datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 65MSPS 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 280 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140POS .100" datasheet.pdf