Amphenol RF A-1PA-113-035B2
A-1PA-113-035B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-113-035B2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
R/A PLUG JUMPER 1.13MM, 035MM LE
Datasheet Download
A-1PA-113-035B2.pdf
Availability of A-1PA-113-035B2
QUANTITY
A-1PA-113-035B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-113-035B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-113-035B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length1.38" (35.00mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-113-035B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-113-035B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-113-035B2 Details Description
Related parts for A-1PA-113-035B2
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 32V datasheet.pdf
CONN SPRING 14POS DUAL .350 SMD datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16DIP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 63V RADIAL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
LED ASSY RA 5MM YLW DIFF 5VDC datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf