Amphenol RF A-1PA-113-125B2
A-1PA-113-125B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-113-125B2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 125MM
Datasheet Download
A-1PA-113-125B2.pdf
Availability of A-1PA-113-125B2
QUANTITY
A-1PA-113-125B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-113-125B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-113-125B2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length4.90" (124.50mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-113-125B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-113-125B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-113-125B2 Details Description
Related parts for A-1PA-113-125B2
IC MCU 8K USB LS PERIPH 40-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 55POS TYPE C VERT datasheet.pdf
USB CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
BCZ 3.81/16/180LRZE SN OR BX datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
EE XP-E ROYAL BLUE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf