Amphenol RF A-1PA-113-410B2
A-1PA-113-410B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-113-410B2
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 410MM
Datasheet Download
A-1PA-113-410B2.pdf
Availability of A-1PA-113-410B2
QUANTITY
A-1PA-113-410B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-113-410B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-113-410B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Length16.14" (410mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-113-410B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-113-410B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-113-410B2 Details Description
Related parts for A-1PA-113-410B2
IC D-TYPE POS TRG DUAL 14SSOP datasheet.pdf
POT JOYSTICK 10K OHM datasheet.pdf
FUSE 5A 250V MIDGET T/D datasheet.pdf
HEX STANDOFF 10-32 S STEEL 3/4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf