Amphenol RF A-1PA-113-500B2
A-1PA-113-500B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-113-500B2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 500MM
Datasheet Download
A-1PA-113-500B2.pdf
Availability of A-1PA-113-500B2
QUANTITY
A-1PA-113-500B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-113-500B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-113-500B2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length19.7" (500.0mm)
Cable Type1.13mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-113-500B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-113-500B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-113-500B2 Details Description
Related parts for A-1PA-113-500B2
DIODE MODULE 400V 90A datasheet.pdf
CAP CER 22PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CAP FILM 0.056UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2SMD R/A datasheet.pdf
OPTOPIPE VERTICAL LIGHTPIPE.300" datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 150W datasheet.pdf