Amphenol RF A-1PA-132-440B2
A-1PA-132-440B2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-132-440B2
Brief Description
CONN JUMPER AMC PLUG-PLUG 440MM
Datasheet Download
A-1PA-132-440B2.pdf
Availability of A-1PA-132-440B2
QUANTITY
A-1PA-132-440B2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-132-440B2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-132-440B2
Length17.32" (440.0mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorBlack
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-132-440B2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-132-440B2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-132-440B2 Details Description
Related parts for A-1PA-132-440B2
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 500V X7R 2220 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
HEAT SINK STD FOR AQ-A datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 8pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf