Amphenol RF A-1PA-132-500G2
A-1PA-132-500G2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-132-500G2
Brief Description
R/A PLUG JUMPER 1.32MM, 500MM LE
Datasheet Download
A-1PA-132-500G2.pdf
Availability of A-1PA-132-500G2
QUANTITY
A-1PA-132-500G2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-132-500G2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-132-500G2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Length19.7" (500.0mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-132-500G2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-132-500G2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-132-500G2 Details Description
Related parts for A-1PA-132-500G2
RES SMD 360K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 60POS datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS TIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
RES 6.2K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
10G DWDM TOSA 40KM LC RECEPTACLE datasheet.pdf
350 TB SOCKET VER SMT datasheet.pdf
CAP FILM 4700PF 10% 1.5KV AXIAL datasheet.pdf