Amphenol RF A-1PA-132-500G2
A-1PA-132-500G2 picture photo
Mfg. Part Number
A-1PA-132-500G2
Manufacturer
Product Category
Coaxial Cables (RF)
Brief Description
R/A PLUG JUMPER 1.32MM, 500MM LE
Datasheet Download
A-1PA-132-500G2.pdf
Availability of A-1PA-132-500G2
QUANTITY
A-1PA-132-500G2 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-1PA-132-500G2
Internal Part NumberEIS-A-1PA-132-500G2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Cable Assemblies
FamilyCoaxial Cables (RF)
SeriesAMC
GenderFemale to Female
StyleUMCC to UMCC
1st ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
2nd ConnectorUltra Miniature Coaxial Plug Female Socket, Right Angle
Length19.7" (500.0mm)
Cable Type1.32mm OD Coaxial Cable
Impedance50 Ohm
Frequency - Max6GHz
ColorGray
FeaturesShielded
Operating Temperature-40°C ~ 90°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-1PA-132-500G2
Related LinksA-1PA-1, A-1PA-132-500G2 Datasheet, Amphenol RF Distributor
A-1PA-132-500G2 Details Description
Related parts for A-1PA-132-500G2
RES SMD 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 9.09KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FREE HNG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V TO263AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HDR BKWAY SMD TIN 88POS datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf