ASSMANN WSW Components A-2004-2-4-LP-R
A-2004-2-4-LP-R picture photo
Mfg. Part Number
A-2004-2-4-LP-R
Brief Description
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED
Datasheet Download
A-2004-2-4-LP-R.pdf
Availability of A-2004-2-4-LP-R
QUANTITY
A-2004-2-4-LP-R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-2004-2-4-LP-R
Internal Part NumberEIS-A-2004-2-4-LP-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductAssmann - Modular Connectors and Cables
Series-
PackagingTray
Connector TypeJack
Number of Positions/Contacts8p8c (RJ45, Ethernet)
Number of Ports1
Number of Rows1
Mounting TypeThrough Hole
Orientation90° Angle (Right)
TerminationSolder
ShieldingShielded
Ratings-
FeaturesBoard Lock
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness6µin (0.152µm)
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-2004-2-4-LP-R
Related LinksA-2004-, A-2004-2-4-LP-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-2004-2-4-LP-R Details Description
Related parts for A-2004-2-4-LP-R
IDC CABLE - MKC60K/MC60G/MKC60K datasheet.pdf
CONN FFC VERT 36POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK ISO CM 16-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 512K FLASH 100QFP datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 0.133 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.9MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
RES 22.6 OHM 1/4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 35W TO263 DPAK datasheet.pdf
VARISTOR 433V 40KA ENCASED datasheet.pdf
RES 200K OHM 1W 0.05% RADIAL datasheet.pdf