ASSMANN WSW Components A-DF25-LL-F-R
A-DF25-LL-F-R picture photo
Mfg. Part Number
A-DF25-LL-F-R
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder
Datasheet Download
A-DF25-LL-F-R.pdf
Availability of A-DF25-LL-F-R
QUANTITY
A-DF25-LL-F-R Order Process
Ship out your order
Specifications of A-DF25-LL-F-R
Internal Part NumberEIS-A-DF25-LL-F-R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleD-Sub
Connector TypeReceptacle, Female Sockets
Number of Positions25
Number of Rows2
Shell Size, Connector Layout3 (DB, B)
Contact TypeSignal
Mounting TypeThrough Hole
Flange FeatureHousing/Shell (Unthreaded)
TerminationSolder
FeaturesFilter
Shell Material, FinishSteel
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress Protection-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Voltage Rating-
Current Rating3A
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT)
Color-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-DF25-LL-F-R
Related LinksA-DF25, A-DF25-LL-F-R Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-DF25-LL-F-R Details Description
Related parts for A-DF25-LL-F-R
IDC CABLE - MSD34K/MC34G/MCG34K datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
ARRAY MALE 200POS 1.3MM GOLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V CH 0201 datasheet.pdf
HI-PERF FILTER SNP IN 115/250VAC datasheet.pdf
RES SMD 448 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
SEALED AERO SWITCH datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf