ASSMANN WSW Components A-HDS15LL-WP
A-HDS15LL-WP picture photo
Mfg. Part Number
A-HDS15LL-WP
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup
Datasheet Download
A-HDS15LL-WP.pdf
Availability of A-HDS15LL-WP
QUANTITY
A-HDS15LL-WP Order Process
Ship out your order
Specifications of A-HDS15LL-WP
Internal Part NumberEIS-A-HDS15LL-WP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connectors
Featured ProductAssmann - D-Sub Waterproof Connectors Series
Standard Package30
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series-
PackagingTray
Connector StyleD-Sub, High Density
Connector TypePlug, Male Pins
Number of Positions15
Number of Rows3
Shell Size, Connector Layout1 (DE, E) High Density
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, Finish-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Current Rating-
Housing MaterialPolyamide (PA), Nylon, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-HDS15LL-WP
Related LinksA-HDS1, A-HDS15LL-WP Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-HDS15LL-WP Details Description
Related parts for A-HDS15LL-WP
RES SMD 240 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 13pF 30 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 1.25W DO214AC datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
WP-GR HF CTA M40 BK datasheet.pdf
IC OSC SINGLE TIMER 5MHZ UTMLF datasheet.pdf
DISPL 1.2" DOT-MATRIX YLW-GRN CC datasheet.pdf