ASSMANN WSW Components A-HDS26LL-WP
A-HDS26LL-WP picture photo
Mfg. Part Number
A-HDS26LL-WP
Brief Description
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Panel Mount Solder Cup
Datasheet Download
A-HDS26LL-WP.pdf
Availability of A-HDS26LL-WP
QUANTITY
A-HDS26LL-WP Order Process
Ship out your order
Specifications of A-HDS26LL-WP
Internal Part NumberEIS-A-HDS26LL-WP
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesWaterproof Connectors
Featured ProductAssmann - D-Sub Waterproof Connectors Series
Standard Package30
Contact TypeSignal
Mounting TypePanel Mount
Flange FeatureMating Side; Female Screwlock
TerminationSolder Cup
FeaturesGrounding Indents
Shell Material, Finish-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Ingress ProtectionIP67 - Dust Tight, Waterproof
Operating Temperature-
Voltage Rating-
Current Rating-
Housing MaterialPolyamide (PA), Nylon, Glass Filled
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-HDS26LL-WP
Related LinksA-HDS2, A-HDS26LL-WP Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-HDS26LL-WP Details Description
Related parts for A-HDS26LL-WP
IC CHARGER BATT L-ION 4V 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 2.94KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20 UNF 4-20MA datasheet.pdf
TERM JCT,F/B SZ 21,34 BUSS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W datasheet.pdf
PNL MNT W/ WIRE 625NM 50MCD RED datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6WSON datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 80A 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.6A 60 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 237K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf