ASSMANN WSW Components A-TB250-OQ10CH
A-TB250-OQ10CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB250-OQ10CH
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB250-OQ10CH.pdf
Availability of A-TB250-OQ10CH
QUANTITY
A-TB250-OQ10CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB250-OQ10CH
Internal Part NumberEIS-A-TB250-OQ10CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
Packaging-
Type-
Number of Positions-
Positions Per Level-
Number of Levels-
Pitch-
Header Orientation-
Plug Wire Entry-
Termination Style-
Mounting Type-
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL-
Voltage - UL-
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB250-OQ10CH
Related LinksA-TB250, A-TB250-OQ10CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB250-OQ10CH Details Description
Related parts for A-TB250-OQ10CH
IC REG BOOST 12V 0.2A 8DIP datasheet.pdf
CONN RECEPT FOR SURFACE BURNER datasheet.pdf
TOOL HAND FOR DUOPLUG datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 630MA 250VAC 2SMD datasheet.pdf
RES 388K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 18SKT SLD CUP datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 9POS SMD datasheet.pdf
Connector Header, Top or Bottom Entry 32 Position 0.039" (1.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
HDM W/FA SPARE PART KIT datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC 52QFN datasheet.pdf