ASSMANN WSW Components A-TB254-HA24H
A-TB254-HA24H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB254-HA24H
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Wire to Board
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB254-HA24H.pdf
Availability of A-TB254-HA24H
QUANTITY
A-TB254-HA24H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB254-HA24H
Internal Part NumberEIS-A-TB254-HA24H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Wire to Board
Series-
PackagingBulk
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.100" (2.54mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current2A
Voltage150V
Wire Gauge20-26 AWG
Mounting TypeThrough Hole
Wire TerminationScrewless
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - Plating-
Torque - Screw-
Screw Thread-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB254-HA24H
Related LinksA-TB25, A-TB254-HA24H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB254-HA24H Details Description
Related parts for A-TB254-HA24H
CAP CER 7.5PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RETR SHEATH BANANA CORD 36" RED datasheet.pdf
IC DAC 12BIT QUAD UNIPOL 28-CDIP datasheet.pdf
SHIPPER CIRC BD BOX 7X7X1-1/2 datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 16V 5% 1206 datasheet.pdf
FUSE MOD 450A 1000V BLADE datasheet.pdf
CONV DC/DC 60W 36-75VIN 05VOUT datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 5A TSMT8 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
IGBT 600V 400A SOT227 datasheet.pdf