ASSMANN WSW Components A-TB350-OP11
A-TB350-OP11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OP11
Datasheet Download
A-TB350-OP11.pdf
Availability of A-TB350-OP11
QUANTITY
A-TB350-OP11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OP11
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OP11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OP11
Related LinksA-TB35, A-TB350-OP11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OP11 Details Description
Related parts for A-TB350-OP11
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
SWITCH KNOB ILLUM 2POS DPST BLUE datasheet.pdf
SW ROTARY DIP RED HEX STRGHT PCB datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS 3MM VERT DUAL datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 2.79MM 3CIRC datasheet.pdf
HEAT SINK 21MM X 21MM X 19.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 16V X5R 0402 datasheet.pdf