ASSMANN WSW Components A-TB350-OP17
A-TB350-OP17 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OP17
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Brief Description
TERMINAL BLOCK
Datasheet Download
A-TB350-OP17.pdf
Availability of A-TB350-OP17
QUANTITY
A-TB350-OP17 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OP17
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OP17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OP17
Related LinksA-TB35, A-TB350-OP17 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OP17 Details Description
Related parts for A-TB350-OP17
SWITCH TOGGLE SPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC DAS 14BIT 2X4CH 36-SSOP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5A 8WDFN datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 810MA 360 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
IC EEPROM 8KBIT 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
RES 340K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf