ASSMANN WSW Components A-TB350-OP17
A-TB350-OP17 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OP17
Datasheet Download
A-TB350-OP17.pdf
Availability of A-TB350-OP17
QUANTITY
A-TB350-OP17 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OP17
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OP17
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
TypeHeader, Male Pins, Unshrouded
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Color-
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OP17
Related LinksA-TB35, A-TB350-OP17 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OP17 Details Description
Related parts for A-TB350-OP17
IC D/A CONV 12BIT R-R 8-SOIC datasheet.pdf
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.9A 31.7 MOHM datasheet.pdf
CABLE SMA-ALLIGTR CLIP RG174 24" datasheet.pdf
ERGO DIE MCP 1 2 LL EDS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RES 21.8K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 2X12V 5V 375W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
RES SMD 7.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf