ASSMANN WSW Components A-TB350-OQ17CV
A-TB350-OQ17CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OQ17CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB350-OQ17CV.pdf
Availability of A-TB350-OQ17CV
QUANTITY
A-TB350-OQ17CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OQ17CV
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OQ17CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions17
Positions Per Level17
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OQ17CV
Related LinksA-TB350, A-TB350-OQ17CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OQ17CV Details Description
Related parts for A-TB350-OQ17CV
PANEL INTERNAL 2MM ZINC PLATED datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACT ALT PN MBF5E1 datasheet.pdf
LAMP NEON INCAND GREEN PNL MNT datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 2PIN SLD CUP datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 165VIN 2VOUT 10W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf