ASSMANN WSW Components A-TB350-OQ20CV
A-TB350-OQ20CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OQ20CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB350-OQ20CV.pdf
Availability of A-TB350-OQ20CV
QUANTITY
A-TB350-OQ20CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OQ20CV
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OQ20CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions20
Positions Per Level20
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OQ20CV
Related LinksA-TB350, A-TB350-OQ20CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OQ20CV Details Description
Related parts for A-TB350-OQ20CV
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
IC CLOCK BUFFER 1:5 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 61.9K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 8POS datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SMPFD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf