ASSMANN WSW Components A-TB350-OQ22CV
A-TB350-OQ22CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-OQ22CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB350-OQ22CV.pdf
Availability of A-TB350-OQ22CV
QUANTITY
A-TB350-OQ22CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-OQ22CV
Internal Part NumberEIS-A-TB350-OQ22CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.138" (3.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL10A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-OQ22CV
Related LinksA-TB350, A-TB350-OQ22CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-OQ22CV Details Description
Related parts for A-TB350-OQ22CV
IC PLD 8MC 10NS 28PLCC datasheet.pdf
IC GATE OR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.49M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HARDWARE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT datasheet.pdf
HEX CRIMP DIE DANIELS# Y-951 datasheet.pdf
CAP TRIM 2.5-12PF 175V THRU HOLE datasheet.pdf