ASSMANN WSW Components A-TB350-TE03
A-TB350-TE03 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TE03
Datasheet Download
A-TB350-TE03.pdf
Availability of A-TB350-TE03
QUANTITY
A-TB350-TE03 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TE03
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TE03
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Number of Levels1
Positions Per Level3
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage125V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TE03
Related LinksA-TB35, A-TB350-TE03 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TE03 Details Description
Related parts for A-TB350-TE03
FUSE BRD MNT 1.6A 125VAC RADIAL datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL R-R VOUT 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC POT DGTL 32-TAP NV I2C 8-TDFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 3.5MM datasheet.pdf
INDICATOR INCAND GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH datasheet.pdf