ASSMANN WSW Components A-TB350-TE11
A-TB350-TE11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TE11
Datasheet Download
A-TB350-TE11.pdf
Availability of A-TB350-TE11
QUANTITY
A-TB350-TE11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TE11
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TE11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level11
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage125V
FeaturesInterlocking (Side)
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TE11
Related LinksA-TB35, A-TB350-TE11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TE11 Details Description
Related parts for A-TB350-TE11
FUSE 550A 690V 1TN/110 AR UC datasheet.pdf
TRANS RF NPN 15V 50MA TO-92 datasheet.pdf
RES KIT 100-976 1/10W 1920PCS datasheet.pdf
RES 2.32K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 1A TO220-5 datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB FP datasheet.pdf
COMBO 3W3 M SOD G ZINC datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 140V 100A datasheet.pdf
CTV 43C 23#20 20#16 PIN PLUG datasheet.pdf
68UF 450V 16X35,5 datasheet.pdf