ASSMANN WSW Components A-TB350-TE20
A-TB350-TE20 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB350-TE20
Datasheet Download
A-TB350-TE20.pdf
Availability of A-TB350-TE20
QUANTITY
A-TB350-TE20 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB350-TE20
Internal Part NumberEIS-A-TB350-TE20
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level20
Pitch0.138" (3.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage125V
ColorBlack
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel, Stainless
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB350-TE20
Related LinksA-TB35, A-TB350-TE20 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB350-TE20 Details Description
Related parts for A-TB350-TE20
RES SMD 107KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 2MHZ 8UMAX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN ADAPTER 5P-5P F-M PNL MNT datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1W MELF datasheet.pdf